WAKO - Evropsko prvenstvo za kadete in mladince PDF natisni E-pošta
Prispeval Administrator
Ponedeljek, 25 April 2011 20:39

WAKO - Evropsko prvenstvo za kadete in mladince

puljSlovenci na mednarodnem tekmovanju Adria Open v Puli osvojili kar 30 medalj

Mesec maj in junij je za kikbokserje višek sezone saj se skoraj vsak vikend vrstijo različne tekme od finala državnega prvenstva KBZS, močnih mednarodnih turnirjih do Svetovnih pokalov WAKO. Tako je bilo tudi to soboto 23.05.2009 v Puli , kjer je potekal že četrti mednarodni turnir Adria Open, kjer je tekmovalo 274 tekmovalcev in 22 klubov iz Hrvaške, BIH in Slovenije. Za Slovence je ta turnir tudi zelo primeren zaradi same bližine in tudi kot preverjanje pripravljenosti za prihajajoči Svetovni pokal WAKO 14. Best Fighter , ki bo 05.-07.06.2009 v Riminju , Italija , ki slovi med največje in naj kvalitetnejše turnirje na svetu. Nekateri izbranci naše reprezentančne vrste so bili tudi v Puli in posegli po najvišjih mestih, kar govori, da smo zelo dobro pripravljeni. Med slovenskimi klubi so nastopili Pon Do Kwan iz Zagorja, Kit Izola in Katana Postojna, ter osvojili skupno ( člani 11, ter kadeti in mladinci 19 ) kar 30 medalj, za kar so dobili tudi pohvale od organizatorja, ki je bil presenečen nad prikazanimi borbami in odlično kvaliteto, ter pripravljenostjo naših tekmovalcev.

Na Evropskem kadetskem in mladinskem prvenstvu WAKO organizacije je sodelovalo okrog 1200 tekmovalcev iz 31 držav.
Luka MEGLEN (Ljubljana) light contact do 84 kg
Daša LEŠNIK (Maribor) light contact do 55 kg.
Srebrne medalje:
Matej BRBRE (Maribor) light contact do 63 kg
Nejc BLANUŠA (Maribor) light contact do 69 kg
Vid KAJTNA (Maribor) light contact do 74 kg
Bojan SOFRIČ (Kranj) light contact do 94 kg
Jaka HUDALES (Izola) semi contact do 63 kg.
Nejc GAZVODA (Maribor) light contact do 63 kg
Dijana BLESIČ (Ljubljana) light contact nad 65 kg.
Melinda RAMADANI (Zagorje) semi contact do 42 kg
Izidor JANŽEKOVIČ (Ptuj) semi contact do 74 kg.

V ekipnih borbah je reprezentanca Slovenije v sestavi Tilen Zajc, Jaka Hudales, Tilen Abraham, Aljaž Benko in Sara Smrekar v kategoriji starejših kadetov osvojila 3. mesto.

V aero kickboxingu je zlato medaljo v posamični konkurenci osvojila Urška GAZVODA, kot tudi ekipa v sestavu Urška GAZVODA, Sara SMILJANIČ in Laura BERANIČ. V posamični konkurenci je 2. mesto osvojila Laura BERANIČ. Vse so nastopile v konkurenci mlajših kadetinj.
Zelo uspešna je bila tudi ekipa Slovenije v kategoriji starejših kadetinj, za katero so nastopile Daša LEŠNIK, Urša TERDIN in Urša MARKOVEC, kajti osvojile so dvakratni naslov Evropskih ekipnih prvakinj v kategoriji z stepom in brez stepa. V posamični konkurenci je Daša LEŠNIK osvojila bronasto medaljo. Vse tekmovalke v aerokickboxingu so iz Maribora.

V glasbenih formah pa je največji uspeh dosegla Eva BARTELME iz Zagorja, ki je v konkurenci ml. kadetinj osvojila 3. mesto.

Še ostale uvrstitve od 4. do 8. mesta:
4. mesto so v glasbenih formah iali aerokickboxingu osvojili: Ana Nikolina Majkič, Urša Terdin, Miha Drnovšek, Jernej Drnovšek, Tina Koder, Sara Smiljanič.
5. mesto je v glasbenih formah osvojila Tjaša Kovačič.
6. mesto sta v glasbenih fornmah osvojile Tjaša Vozel in Tjaša Krajnik.
5. – 8. mesto so v borbah osvojili: Aljaž Benko, Nuša Štefančič, Maruša Izlakar, Filip Janžekovič, Ula Plečko Brank, Andrej Obrstar, Andrej Šinjur, Gregor Razpotnik, Tjaša Krajnik, Tina Koder, Sara Smrekar, Rok Gregorič, Ana Nikolina Majkič, Rok Vrtačnik in Andrej Škergat.

Zadnjič posodobljeno Torek, 24 Maj 2011 19:39