Croatian(HR)Slovenian (SI)English (United Kingdom)

Vprašanje

Kakšen se ti zdi kickbox kot šport?
 

Povezave

sorodne povezave
KBZS
kickbocing zveza slovenije
WAKO
world association of kickboxing organizations
ŠD Budokai NG
ŠD Budokai NG skupuna na Facebook-u
Ministrstvo šolstvo in šport
Ministrstvo šolstvo in šport
SUD
Silovit udarec(spletna trgovina)
domov O nas Zgodovina kluba
PDF natisni E-pošta

Zgodovina kluba

ŠD BUDOKAI NOVA GORICA je bilo ustanovljeno leta 1987 v Novi Gorici. S svojo dejavnostjo je pričelo v sedanjih prostorih Športnega parka v Novi Gorici. Ves čas je društvo delovalo samostojno, pod okriljem sedanje Športne zveze Nova Gorica. Glavna pobudnika in ustanovitelja društva sta bila g. Primož Suknaič tedaj še študent prava, sedaj tožilec na okrajnem sodišču v Ljubljani in Emil Benko ing. elektrotehnike.

Read More

Društvo je ob nastanku imelo dve sekciji in sicer Budokai sekcijo ter sekcijo za Body building.

Budokai sekcija je združevala svoje člane s programom Budokai centra iz Zagreba, ki je pod vodstvom dr. Emina Topića izvajal program Budokaia in Kick Boxinga. Naši tekmovalci so tedaj uspešno nastopali na turnirjih v Budokai-u in Semi contactu, po celotni zahodni Jugoslaviji (področje Slovenije, Hrvaške in BiH), kjer so potekala tekmovanja. Primož in Emil sta večkrat osvijila tudi naslove državnih prvakov v svojih kategorijah, v disciplinah semi- contact in kung –fu.

Že od samega začetka delovanja društva smo v Novi Gorici vsako leto organizirali tudi tekmovanja v Budokai-u in Kick Boxingu.

Po osamosvojitvi Slovenije smo s svojim delom nadaljevali pod okriljem sedanje Kick Boxing zveze Slovenije. Med ustanovitelji te zveze leta 1991 je bilo tudi naše društvo. Naši člani od takrat aktivno delujejo v organih zveze. Naši tekmovalci pa v članskih kategorijah dosegajo odlične rezultate. Trenutno naše društvo v reprezentačnih nastopih zastopa kar nekaj članov. Vsako leto so naši člani prejemniki Bloudkovih priznanj in nagrad, ki jih podeljuje Športna zveza Nova Gorica.

Vsako leto v našem društvu vadi od 70 do 110 aktivnih članov vseh starostnih skupin, od predšolskih otrok, do starejših članov. Treningi potekajo v treh starostnih skupinah v mali telovadnici Športnega parka v Novi Gorici vsak torek in četrtek od 19 do 22 ure ter v telovadnici Lesnega srednješolskega centra v Postojni ob torkih in četrtkih od 17 do19 ure.

Predstavitev največjih uspehov članov našega društva:

PITITISEE- Nemčija 1984, Evropsko prvenstvo BUDOKAI, Primož Suknaič –71 kg 1. mesto

ZAGORJE OPEN 1996 ,ČLANI Tomaž Vidmar 3. Mesto -69 kg

GRAZ – AVSTRIJA 1996 (Evropsko pr. IAKSA v semi contactu) Tomaž Vidmar 3. Mesto -69 kg

ZAGORJE OPEN1997 (mednarodni turnir v semi contactu) Tomaž Rogelj 2. Mesto -57 kg

PIACENZA 1999 svetovni pokal LIGHT CONTACT Sebastjan Čavševič 2. Mesto –74 kg

WELSS – AVSTRIJA 2000 LIGHT CONTACT Sebastjan Čavševič 1. Mesto –74 kg

DEBRECEN – MADŽARSKA 2000,SEMI CONTACT Tomaž Rogelj 3. Mesto –57 kg

Makuc Uroš 2. Mesto -74 kg,LIGHT CONTACT Tomaž Rogelj 1. Mesto –57 kg

Sebastjan Čavševič 3. Mesto -74 kg

 

Največ ogledov

zadnje novice


Copyright © 2011 Miroslav Matijević. Vse pravice pridržane